Ecz. Hakan CAN

hakancan@eider.org @ EİDER Yönetim Kurulu Başkanı

Adana’nın bir ilçesi ve Eczacılık Tarihi için önemli bir yer olan, Dioscorides’in yaşadığı Anavarza bölgesinin bağlı olduğu Kozan doğumludur.
Kozan Lisesi Mezunudur.
Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Tekstil Mühendisliğini bırakmış. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde okumaya hak kazanmıştır.
2011- 2013 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Öğrenci Temsilciliği görevi ve İstanbul Üniversitesi Öğrenci Konsey Başdanışmanlığı, İstanbul Üniversitesi Bologno süreci sorumlu Öğrenci Temsilcisi, İ.Ü.Eczacılık Fakültesi Öğrenci Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği, İ.Ü. Eczacılık Fakültesi Fotoğrafçılık Kulüp Başkanlığı görevlerini yapmıştır. Ayrıca Türk Eczacıları Birliği Gençlik Komisyonunda Merkez Delegesi, Yurt İçi Staj Koordinatörlüğü ve Öğrenci Temsilciliği görevlerinde bulunmuştur. İstanbul Eczacı Odası Gençlik Komisyonunda 2008-2014 yılları arasında, bununla birlikte birçok kulüp ve sivil toplum örgütlerinde aktif olarak görev almıştır.

Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu (ECZAK)’da Standartları Belirleme ve Geliştirme Komisyonunda Öğrenci Temsilciliği görevinde bulunmuştur.
Halen Eczacılık ve İlaç Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdüren Sn. Ecz. Hakan Can, Hakan Can Eczanesi Sahibi ve Mesul Müdürü olarak kariyerini sürdürmektedir.

Talks